PROJEKT PRAVĚK

Celoroční projekt prvního ročníku se chýlí ke konci. Podstatnou část školního roku jsme věnovali prapočátkům vzniku života na Zemi a přičichli jsme společně ke způsobu života prvních obyvatel naší planety. Stavěli jsme přístřešky z přírodnin, věnovali se jeskynním malbám a keramické tvorbě, poslechli jsme si zajímavé přednášky, které nám zpracovali buď sami žáci, nebo odborníci z profesním zaměřením na archeologii a antropologii. Navštívili muzea v našem regionu a prohlédli si zajímavé artefakty související s tématem pravěku. Žáci si vyzkoušeli i různé techniky při výrobě nástrojů, stavění přístřešku z přírodnin a také v práci s keramickou hlínou. Pokusili se zhotovit nejen různé nádoby, ale i o ztvárnění postavy a zjistili, že to není jednoduchá práce. Produkty se nicméně všem povedly a těšíme se, že je využijeme na našem závěrečném představení, které společně nacvičujeme.