AFRICKÉ RYTMY – 21. 5. 2024

Dnes jsme v naší škole uvítali vzácnou návštěvu. Naši žáci se zúčastnili hudebně tanečního workshopu pod vedením MgA. Moniky Rebcové, která se věnuje taneční pedagogice a choreografii na pražské HAMU, kterou vystudovala a na které dlouho působí. Zaměřuje se zejména na hudbu a rytmy západní Afriky a spolupracuje s africkými tanečníky. A právě Monika a Sadio nám dnes dopoledne ukázali střípky ze svého umění. Zapojili žáky do hudby a tance, trochu jsme si popovídali o teorii, ale pak nás africká hudba sama strhla k tanci. Sadio nám předvedl několik tradičních tanečních prvků, které zakomponujeme do našeho závěrečného představení. Žáci si vyzkoušeli hru na různé druhy bubnů, předvedli choreografce naše představení a zbyl i čas na přestávku a hry na čerstvém vzduchu. Po návratu do školy jsme se věnovali tématu Afrika i nadále, pracovali jsme s globusem a s texty ve slabikáři i písance. Dnešní výuka se nesla v duchu Afriky napříč několika předměty.