Zvířecí karneval 29. 2. 2024

Jednou za 4 roky se únor prodlouží o jeden den. A tento únorový den navíc se děly věci. Naše škola se společně s 1. A Okružní školy proměnila v ZOO. Ve jejich třídě se zanedlouho hemžila různá zvířata – žirafy, zebry, opice, lvi, tygři, papoušci, tučňáci a sloni. Všechna zvířata byla lehce nervózní, protože poznávala své nové „zvířecí příbuzné“. Žáci si týden před akcí vylosovali, jaké zvíře budou. Když NEOnka přišla na Okružku, žáci se rozdělili do skupinek podle vylosovaného zvířete. Některým zvířatům šlo seznámení snadněji, některým hůře, ale to se přeci ve světě zvířat i lidí děje pořád. Okružka připravila hnízdečka na vyrábění zvířecích masek na obličej a žáci se mohli pustit do práce. Převlek totiž už měli připravený z domova. Masky si vyzdobil každý podle svého gusta a za dvě hodiny běhala po třídě hotová zvířecí stáda.

Co by to bylo za exotiku, kdyby zde chybělo exotické ovoce? Jí se i očima, a tak naše skvělé asistentky Kačka a Kristýnka v aule školy připravily nádherné zákoutí plné tropického ovoce, ořechů a sušených plodů. Pak se chopily nože a všem zvířátkům nachystaly exotické hody. Ve skupinkách si zvířata pochutnala na kiwi, pomeranči, ananasu, červeném i žlutém melounu, hroznovém víně, avokádu, grepu, jahodách, banánech a jablku. Bylo jim i vysvětleno, jak se jednotlivé neznámé ovoce porcuje, aby si na něm mohli pochutnat i v budoucnu. Po vydatném a zdravém jídle přišly na řadu rytmy z džungle a začala diskotéka, to bylo radosti! Na závěr společného setkání jsme si zahráli židličkovanou. A kdo vyhrál? Všichni, protože spolupráce všech prvňáčků byla na jedničku s hvězdičkou.