VYSTOUPENÍ NA ADVENTNÍCH TRZÍCH 16. 12. 2023

Ukázkou propojení naší výuky s reálným životem okolo nás bylo sestavení konceptu vystoupení na místních adventních trzích. V průběhu listopadu jsme soustavně pracovali na nácviku divadelního představení, které nás mělo přenést v čase na tržnici v dobách minulých. Žáci pak vlastnoručně nebo s pomocí rodičů a prarodičů vyráběli výrobky k prodeji – perníčky, cukroví, sušené ovoce a houby, vánoční přáníčka apod., které během přestavení pomocí krátkých veršovánek publiku představovali a následně je na tržišti prodávali. Ačkoli jsme měli svůj prodejní stánek, žáci autenticky vyrazili s košíky své produkty nabízet návštěvníkům trhů. Za symbolický dobrovolný příspěvek se prodalo úplně všechno včetně vánočního stromku. Velmi děkujeme všem zainteresovaným lidem, včetně pořadatele této akce za skvělou spolupráci. Za utržené peníze byly dětem k Vánocům nakoupeny hry do školní družiny a zbytek plánujeme utratit během školního výletu.