EKOLOGICKÝ VÝLET ZA PERLORODKAMI – 20. 6. 2024

Dnes se naše první třída společně s druháčky Hlávkovy školy zúčastnila ekologického projektu česko-německé spolupráce v německém pohraničí. Vydali jsme se autobusem do Odchovné stanice pro perlorodky v Huschermuhle. Pan Bláha nás v českém jazyce seznámil s chodem stanice a složitostí celého procesu snah ochránců přírody o zachování perlorodek v našem pohraničí. Žáci během dopoledne prošli celý areál, nahlédli do sádek pro pstruhy, potěžkali si perlorodky a pod mikroskopem mohli sledovat, jakým způsobem se perlorodky vyvíjejí. Pan Bláha nám vysvětlil velmi složitý proces tohoto vývoje a jeho časovou náročnost. Poté jsme měli možnost shlédnout krátký naučný film a proběhnout se na hřišti. Akce byla doplněna o aktivity zaměřené na primární prevenci pod vedením paní Kláry Blažkové.